Jak zadbać o siebie?

Być może, kiedy czytasz ten nagłówek, myślisz sobie, co ona wypisuje, ale tak jest prawda, że jeśli my mamy będziemy szczęśliwe i zadowolone, to nasze dzieciaczki też.

 Wydaje się to być często dla nas abstrakcyjne, bo jak mamy zadbać o swoje szczęście, mając tyle obowiązków na głowie? Jak w tym całym chaosie, zwanym macierzyństwem, znaleźć czas dla siebie?

Tak wiem, nie jest to łatwe, ale warto spróbować. Zamiast samej się męczyć ze sprzątaniem domu czy praniem, gotowaniem, zajmowaniem się cały czas dzieckiem, poprośmy zwyczajnie o pomoc innych. Niech partner pomoże posprzątać dom, teściowa albo mama zajmie się maluszkiem, a my w tym czasie zróbmy coś dla siebie. Pochłonięte swoimi obowiązkami, zapominamy o swoich przyjemnościach. Każda z nas lubi cos innego, jedna woli kino, druga przeczytać dobrą książkę, jeszcze inna spotkać się z koleżankami lub iść do fryzjera. Najważniejsze,  żeby zrobić sobie przyjemność i chwilę odpocząć od macierzyństwa.

 Naprawdę, takie chwile pomagają naładować baterie. Pamiętaj o tym, że Ty jesteś najważniejsza. Zdaje sobie sprawę, że możesz czuć opór przed takimi słowami, ale dzięki temu Twoje dziecko też będzie się tak czuć. Dzieci mają dużą wrażliwość i potrafią wyczuć nas, dorosłych i przejmować nasze postawy i emocje. Ważne jest , żebyśmy pokochały i zaakceptowały siebie takimi ,jakimi jesteśmy ze wszystkimi zaletami i wadami, dzięki temu jesteśmy w stanie bardziej cieszyć się z macierzyństwa.

 Pamiętaj, każda z nas jest wyjątkowa.

Dzięki takiej postawie dziecko też tak się czuje. Dbajmy o siebie i o swoje szczęście, bo nasze szczęście to szczęście naszych dzieci😉.

Dodaj komentarz