Narodziny dziecka to ważny moment dla rodziców. Cieszymy się, że na świat przyszedł mały człowiek, który jest owocem naszej miłości.

Bardzo często dzieciątko pochłania nas bez granic i zapominamy o sobie i o naszej drugiej połowie. Zresztą nie ma co się dziwić, po narodzinach malucha w życiu rodziców zachodzą ogromne zmiany. Bywa tak, że zaczyna dochodzić do pierwszych poważniejszych kłótni, bo zmęczenie i brak czasu nie pomaga nam w naszej relacji.

My, kobiety, większość czasu, a można powiedzieć, że nawet cały nasz czas, poświęcamy dziecku, przez co nasz partner może czuć się odsunięty. Można powiedzieć, że jeśli rodzice nie będą dbać o swój związek i o siebie nawzajem, odbije się to na dziecku. Warto więc zadbać o tę relację. Wiem, że nie jest to łatwe i będzie wymagać od nas pewnych zmian, ale naprawdę warto. Dobrze zacząć od małych gestów, one mają wielką moc np. miłe przywitanie o poranku, przytulenie się, danie całusa, powiedzenie coś miłego, niby banał, ale bardzo ważny dla dobrej relacji. Spróbujcie znaleźć czas tylko dla siebie chociaż raz na 2 tygodnie np. jeśli jest możliwość, żeby mama czy teściowa, niania lub ktoś zaufany zajął się dzieckiem przez kilka godzin, a Wy spędźcie czas tylko we dwoje, zróbcie coś tylko dla Was! Mała randka ze spacerem, wszystko zależy od Was. Na co dzień warto starać się pokazywać, że oprócz dziecka jesteście dla siebie ważni, róbcie sobie małe niespodzianki.

Cenne jest też to, żeby raz w tygodniu, każdy z Was zadbał o samego siebie i miał chwilę wytchnienia od wszystkiego i robił to, co najbardziej lubi. Każdy potrzebuje chwili dla samego siebie. Warto też zadbać o swoją atrakcyjność dla swojego samopoczucia, ale i dla drugiej połówki. Życzę Wam wszystkim owocnych relacji, nie tylko z dzieckiem, ale i z partnerem.

Dbajcie o siebie nawzajem!

Dodaj komentarz