Problemy psychiczne stają się niestety coraz częściej częścią życia współczesnego człowieka. Stany lękowe, stres, depresja, fobie, zaburzenia odżywiania i wiele innych kłopotów prześladuje miliony osoby na każdym kroku, dzień po dniu.

Z czym jednak zazwyczaj kojarzą nam się te zmagania? Smutek, przygnębienie, nerwowość, pesymizm, zaburzenia koncentracji – wszystkie te elementy bezpośrednio dotyczą sfery psyche człowieczeństwa.

Okazuje się jednak, iż to nie jedyne konsekwencje, z jakimi zmagają się dotknięci tym ciężarem. Objawy somatyczne (dotyczące ludzkiego ciała) mogą być spowodowane dolegliwościami natury psychologicznej i psychiatrycznej.

Trudno czasem połączyć je z tymi zjawiskami, więc przeciętny człowiek nie będzie ich zestawiać z tym, co dzieje się w jego wnętrzu.
Będzie za to szukał innych przyczyn złego samopoczucia. Niestety, często nawet wykwalifikowane osoby, pracujące w służbie zdrowia, nie wskazują na te powiązania, a w konsekwencji – nie leczą chorób u ich podstaw.

Z tego powodu trzeba pamiętać, że nasz dobrostan psychiczny jest nierozerwalnie skorelowany z tym fizycznym, cielesnym. Na jakie przesłanki naszego organizmu powinniśmy jednak zwrócić uwagę?

Po całość artykułu zapraszamy pod poniższy link.

Dodaj komentarz