Nie można bagatelizować niepokojących objawów, które mogą być zwiastunem depresji. Kryzysy małżeńskie, problemy zawodowe czy szereg innych czynników mogą spowodować, że nasze życie nie jest tylko przepełnione zwykłym smutkiem, ale że kryje się za tym coś więcej i jest to poważna sprawa, której nie wolno bagatelizować, ale pozwolić samej sobie na pomoc.

„Depresja” jest bardzo często obecna w języku codziennym, dlatego też stwierdzenie „mam depresję” dla wielu ludzi nie oznacza nic niepokojącego. Depresja kojarzona jest z szeroko pojętym smutkiem jako reakcją na szereg niepowodzeń i przejściowe chwile słabości. Z powodu nadużywania tego terminu, wielu wciąż mylnie identyfikuje depresję, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które ze sobą niesie.

Tendencja ta jest szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem dla osoby cierpiącej na depresję, gdyż spotyka się ona z dużą dozą niezrozumienia ze strony społeczeństwa, a jej realny problem zostaje sprowadzony do tymczasowej słabości. Co więcej, każde działanie podjęte w celu uzyskania pomocy czy próba uzewnętrznienia problemu jest trudnym krokiem dla osoby chorej, dlatego też zbagatelizowanie tego przez rozmówcę może nieumyślnie wpłynąć na jej stan.

Całość artykułu do pobrania w linku poniżej.

Dodaj komentarz