Oferowanie terapii online było w głównej mierze wyjściem naprzeciw wszystkim osobom potrzebującym tego typu pomocy w momencie, gdy ze względu na panującą pandemię Covid-19 niemożliwe było tradycyjne spotkanie w gabinecie.

Pandemia koronawirusa sprawiła również, że ogólne zapotrzebowanie na usługi psychologów i psychoterapeutów wzrosło. Kolejne obostrzenia oraz lockdowny znacznie utrudniły kontakty międzyludzkie. Zaczęliśmy borykać się z nowymi problemami, takimi jak troski o swoje zdrowie oraz zdrowie najbliższych, utrzymanie pracy czy też kwestie finansowe.

 Przyczyniło się to do pojawienia się u wielu osób objawów lęku i depresji. Psychoterapia online jest obecnie bardzo polarnym rozwiązaniem, które niesie ze sobą szereg korzyści.

Czy tendencja ta zostanie utrzymana w przyszłości? Na czym polega psychoterapia online? Psychoterapia online polega na komunikowaniu się z psychologiem bądź psychoterapeutą z wykorzystaniem narzędzi komunikacyjnych takich jak rozmowy wideo, czaty, wiadomości e-mail. Terapia może odbywać się w czasie rzeczywistym lub w formie asynchronicznej, to znaczy udzielenie odpowiedzi następuje po jakimś czasie. Korzyści płynące z terapii w formie online: Dostęp z dowolnego miejsca Ogromnym plusem psychoterapii online jest możliwość odbycia spotkania z dowolnego miejsca. Jedyne co jest nam potrzebne to stabilne łącze internetowe oraz spokojne, odosobnione miejsce.

Całość artykułu do pobrania w linku poniżej.

Dodaj komentarz