Po długich bezowocnych staraniach o dziecko warto zgłosić się do lekarza, który ustali przyczynę, a także zleci odpowiednie badania. Etap znalezienia przyczyny niepłodności może być trudny, a zarazem czasochłonny. Jednym z najważniejszych celów dla większości (choć nie dla wszystkich) osób żyjących w związkach jest biologiczne posiadanie potomstwa.

 Niemożność posiadania dzieci dotyczy w Polsce coraz więcej par. Dla obojga małżonków niepłodność jest bardzo traumatycznym przeżyciem, jest doświadczeniem kryzysu. Pragnienie bycia rodzicem jest na tyle ogromne, że często pozostawia ogromny uszczerbek psychiczny, bez względu na to czy to dotyczy partnera czy partnerki. Niemożność zostania rodzicem wśród mężczyzn wiąże się ze spadkiem poczucia własnej wartości, a także z poczuciem winy, ponieważ każdy parter chciałby swoją kobietę w naturalny i bezproblemowy sposób „obdarzyć” ukochanym dzieckiem.

W dzisiejszych czasach z tymi problemami zmaga się coraz więcej osób. Każdy, kto doświadcza tego typu problemów, potrzebuje przemyśleć i przeanalizować jak dalej żyć i funkcjonować w takiej mroczni. Dla obojga partnerów niepłodność jest bardzo trudnym przeżyciem.

Dodaj komentarz